Google AdSense
Partneři
Nejsou žádné odkazy pro tento web!

Fiat Punto


Fiat Grande PuntoHistorie dnes velmi známého auta Fiatu Punto se začala psát rokem 1993, kdy byl vůz poprvé uveden na trh. Fiat Punto se vyrábí jak třídvéřový nebo pětidvéřový hatchback.. V roce 1995 se první verze Fiatu Punto stala autem roku. Prodej modelu Fiat Punto první generace byl ukončen v roce 1999 kdy byl na trh uveden nový, druhý model tohoto auta.  Cena prvního modelu Fiatu Punto se v bazarech pohybuje od 20 000 korun.

Fiat Punto druhé generace přišel na trh v roce 1999. Výroba auta zatím nebyla ukončena, i když se na trh dotala nová další generace vozu Fiat Punto. Fiat Punto druhé generace se dnes prodává  pod názvem Fiat Punto Classic. Fiat Punto Classic je dnes nabízen ve formě třídveřového nebo pětidveřového hatchbacku. Jedná se o malý vůz vhodný do města, který vás překvapí poměrně velkým prostorem.  Výhodou Fiatu Punto Classic jsou malé úsporné motory. Vybrat si můžete jak motor benzinový tak motor dieselový. Interiér vozu je řešen tak, aby měl řidič i spolujezdec dostatek komfortu. Ve Fiatu Punto Classic najdete i množství chytře řešených úložných prostor. Zavazadlový prostor vozu Fiat Punto Classic je 297 l. Cena Fiatu Puntu Classic v pětidveřové formě v klasické výbavě pořídíte od 210 000 koru, třídvéřovou formu Fiat Punto Classic s cenou od 200 000 korun.

Nový Fiat Grande Punto je stejně jako jeho předchůdci autem určeným především do městského provozu. Fiat Grande Punto je nabízen ve verzi tří a pětidveřové. Fiat Grande Punto se prodává od roku 2005.Nový Fiat Grande Punto je především bezpečným vozem. V testech Euro NCAP získal 5 hvězdiček za ochranu cestujících. I přesto, že Fiat Grande Punto řadíme mezi malé vozi, nebudete se v autě cítit ztísněně, automobil disponuje poměrně velkým vnitřním prostorem.  V nabídce motorů pro vůz Fiat Grande Punto najdete zástupce jak dieselových tak benzinových motorů. Z benzinových motorů si můžete vybrat motory 1.2 Fire, 1.4 Fire, 1.4T Jet 16v nebo nový motor 1.4 natural Power, ten umí kromě benzínu spalovat zemní plyn. Z dieselových motorů si můžete vybrat 1.3 MultiJet 16v 75 koní, 1.3 MultuJet 90 koní, 1.6MultiJet 120 koní.

Cena nového vozu Fiat Grande Punto v pětidveřové verzi se pohybuje od 215 000 korun, cena nového Fiatu Grande Punto v třídvéřové verzi se pohybuje od 190 000 korun.

Fiat Grande Punto